PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=153168}
8,0 12
ocen
8,0 10 1 12

Jian gui
powrót do forum filmu Jian gui

Moim zdaniem (i pewnie ci, którzy widzieli oba filmy, się zgodzą) azjatycka wersja jest dużo lepsza od amerykańskiej.

ocenił(a) film na 9
Poustis

ja nie ogladałem amerykańskiej wersji, ale ten film jest bardzo dobry i polecam

ocenił(a) film na 7
Poustis

być może wpłynęła na mnie kolejność oglądania, lecz wg mnie wersja amerykańska jest lepsza, nie chodzi o efekty specjalne, lecz o to że w wersji angielskiej, była bardziej rozwinięta tajemnicza fabuła, w wersji azjatyckiej od samego początku czułem jakby film był przewijany aby przejść do meritum, do tego wszystko było zbytnio podane na tacy, w tej wersji nie podobała mi się również gra aktorska, wątek miłosny pomiędzy lekarzem a pacjentem (zbyt ckliwe jak na horror) oraz nagły przebłysk dziewczyny która od młodości była ślepa odnośnie pętli czasowej... dobrze, że nie rzuciła stwierdzeniem że żyje w matrix'ie. Dodatkowo w wersji amerykańskiej raz mało się nie posrałem, a scena w której robiła miny przed lustrem była tak śmieszna że aż mnie skręcało w obawie przed czymś co zaraz pokaże się w lustrze... wersja amerykańska stanowczo bardziej trzymała w napięciu.
Z bólem serca muszę stwierdzić, że remake okazał się w mojej ocenie lepszy niż oryginał, choć miałem skrytą nadzieję, że będzie to różnica pokroju shutter-widmo.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones